Jeotermal Enerjiyle

Tarım


“Devletin jeotermal ısıtmalı seracılığa vermiş olduğu hibe destek ve düşük faizli kredilerden yararlanmanız da mümkün olacaktır.”

01

SERACILIK

Şirketler grubumuz doğal gübre, tohum, modern seracılık ve topraksız tarım alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kuşadası Selçuk bölgelerinin Jeotermal enerji hakları sayesinde, özellikle seracılıkta karşılaşılan yüksek ısınma maliyetlerini minimum seviyeye çekerek seracılıkta sektör lideri olmayı hedeflemekteyiz. Örnek Jeotermal Seramız Kuşadası Güzelçamlı, Davutlar bölgesinde faaliyete geçmiştir.

Reenjeksiyon yapmadan önce jeotermal enerjiyi serada kullanarak Ülkemizin milli kaynağını en verimli şekilde kullanmaktayız.

Seralar açıkta bitki yetiştirmeye izin vermeyen dönemlerde ve bölgelerde kültür bitkilerinin ekonomik olarak yetiştirilmesine olanak sağlayan, içinde bitkilerin yetişmesi için uygun çevre koşullarını sağlayan yapılardır.

Her dönem taze ve kaliteli sebze-meyve sunması, birim alandan yüksek verim alınması, istihdam yaratması, yapımı ve üretim esnasında diğer sanayi kollarının gelişmesine katkıda bulunduğu için seracılık en önemli tarımsal faaliyetlerden biridir ve teknolojiden gün gittikçe daha çok yararlanmakta ve verimini arttırmaktadır.

02

BALIKÇILIK

Aydın Kuşadası Kocagölde doğal levrek ve çipura yetiştiriciliği yapmaktayız. Jeotermal enerji ile havuzları ısıtarakbalıkların kışında büyümesini sağlayarak, 18 ayda büyüyen levrek ve çipurayı 8 ayda satılabilir hale getirmeyi başarmış bulunmaktayız.

“Jeotermal suyun jeokimyasının uygun olduğu yerlerde doğrudan jeotermal akışkan jeotermal balıkçılık için kullanılabilmektedir.”